| Kolarstwo / Kolarstwo szosowe
Arnaud Demare z ekipy Groupama-FDJ wygrał w Rimini, po finiszu z peletonu, 11. etap Giro d'Italia. Francuski kolarz odniósł czwarte zwycięstwo od startu wyścigu na Sycylii. Różową koszulkę lidera zachował Portugalczyk Joao Almeida (Deceunick-Quick Step).
CZYTAJ TEŻ: VUELTA A ESPANA. BEZ KIBICÓW NA GÓRSKICH ETAPACH
Demare, rozprowadzany perfekcyjnie przez swoich kolegów z ekipy Groupama-FDJ, wyprzedził wyraźnie Słowaka Petera Sagana (Bora-Hansgrohe) oraz Kolumbijczyka Alvaro Hodega (Deceuninck-Quick Step).
W czołówce klasyfikacji generalnej nie nastąpiły żadne zmiany. Almeida wciąż wyprzedza o 34 sekundy Holendra Wilco Keldermana (Sunweb) oraz o 43 sekundy Hiszpana Pello Bilbao (Bahrain-McLaren).
Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) nadal zajmuje ósme miejsce ze stratą 1.21. W Rimini finiszował na 23. pozycji.
Demare potwierdził, że jest zdecydowanie najszybszym kolarzem w tegorocznym Giro. W tym sezonie odniósł już 14 zwycięstw, najwięcej ze wszystkich zawodników z ekip World Tour.
– Gdy przyjechałem na Giro, nie sądziłem, że wygram cztery etapy. Zdejmuję kapelusz z głowy przed kolegami z drużyny za fantastyczną pracę – powiedział Demare, który jako pierwszy Francuz wygrał cztery etapy w jednej edycji Giro. Łącznie ma w dorobku pięć wygranych etapowych w tym wyścigu, bo przed rokiem triumfował w Modenie.
Finisz w Rimini, popularnym kurorcie nad Adriatykiem, był praktycznie jedynym ciekawszym wydarzeniem na środowym etapie. Wcześniej przez wiele kilometrów uciekało pięciu kolarzy, z których ostatni, Belg Sander Armee, został doścignięty przez główną grupę ok. 6 km przed metą.
Wyniki 11. etapu, Porto Sant'Elpidio - Rimini (182 km):
1. Arnaud Demare (Francja/Groupama-FDJ) – 4:03.52
2. Peter Sagan (Słowacja/Bora-Hansgrohe)
3. Alvaro Hodeg (Kolumbia/Deceuninck-Quick-Step)
4. Simone Consonni (Włochy/Cofidis)
5. Rick Zabel (Niemcy/Israel Start-Up Nation)
6. Nico Denz (Niemcy/Sunweb)
7. Fernando Gaviria (Kolumbia/UAE Team Emirates)
8. Stefano Oldani (Włochy/Lotto Soudal)
9. Jacopo Mosca (Włochy/Trek-Segafredo)
10. Elia Viviani (Włochy/Cofidis)
...
23. Rafał Majka (Polska/Bora-Hansgrohe)
44. Kamil Gradek (Polska/CCC)
55. Kamil Małecki (Polska/CCC) ten sam czas
58. Maciej Bodnar (Polska/Bora-Hansgrohe) strata 16 s
83. Paweł Poljański (Polska/Bora-Hansgrohe) 1.00
Klasyfikacja generalna:
1. Joao Almeida (Portugalia/Deceuninck-Quick Step) - 43:41.57
2. Wilco Kelderman (Holandia/Sunweb) 34 s
3. Pello Bilbao (Hiszpania/Bahrain-McLaren) 43
4. Domenico Pozzovivo (Włochy/NTT Pro Cycling) 57
5. Vincenzo Nibali (Włochy/Trek-Segafredo) 1.01
6. Patrick Konrad (Austria/Bora-Hansgrohe) 1.15
7. Jai Hindley (Australia/Sunweb) 1.19
8. Rafał Majka (Polska/Bora-Hansgrohe) 1.21
9. Fausto Masnada (Włochy/Deceuninck-Quick Step) 1.36
10. Hermann Pernsteiner (Austria/Bahrain-McLaren) 1.52
...
47. Paweł Poljański (Polska/Bora-Hansgrohe) 48.26
94. Kamil Małecki (Polska/CCC) 1:27.33
99. Maciej Bodnar (Polska/Bora-Hansgrohe) 1:31.28
106. Kamil Gradek (Polska/CCC) 1:40.04
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (960 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.